Zákazník, který se rozhodne zakoupit klimatizaci, ve většině případů neví jakou klimatizaci zvolit. V nabídkách je mnoho různých typů, ve kterých se orientovat pro laika není jednoduché. Proto jsme rádi, že se na nás obracíte o radu a rádi Vám pomůžeme s vybráním toho nejvhodnějšího typu a velikosti.

Ke správnému výběru klimatizace je vhodné vědět:

  1.  Výběr klimatizačních jednotek v supermarketech je ve většině případů spojen s problémem montáže zařízení a následné záruky. V momentě, kdy Vám prodavač začne říkat na jakou plochu místnosti je vhodná klimatizace, je nejvyšší čas k odchodu z obchodu. Velikost klimatizační jednotky pro daný prostor je určená více parametry. ( no uznejte 20 metrů čtverečních na Sahaře určitě nebude mít stejnou tepelnou zátěž jako 20 metrů čtverečních na Severním pólu ) K výpočtu tepelné zátěže je potřeba znát velikost místnosti, její situování (půdní vestavba, suterén atd.), zdroje tepla (např. lednice, televize a jiné el. spotřebiče), velikosti oken, jejich zastínění (žaluzie atd.) a situování ( sever, jih atd.), počet lidí pohybujícíh se v místnosti (především v kanceláři).
  2. Který typ, velikost a výkon klimatizace tedy zvolit ? Objednejte si zde nezávazně termín návštěvy, na které si zaměříme prostor, který chcete klimatizovat. Při volbě klimatizace ( vnitřní a venkovní jednotka ) navrhneme řešení s umístěním jednotek, umístěním trasy pro potrubí, komunikační kabely, odpad kondenzátu a napojení na el. proud atd.
  3. Po zaměření prostoru pro klimatizování provedeme výpočet tepelné zátěže a navrhneme optimální velikost jednotky. Zpracujeme cenovou nabídku, navrhneme řešení s umístěním jednotek, umístěním trasy pro potrubí, komunikační kabely, odpad kondenzátu a napojení na el. proud atd. a zašleme na Váš e-mail. Zpracování cenové nabídky provádíme zdarma.
  4. Ve většině případů provedeme montáž splitové (jedna vnitřní a jedna venkovní) jednotky během jednoho dne. Po instalaci provedeme zaškolení na obsluhu klimatizace a její údržbu ze strany zákazníka. Na zařízení poskytujeme záruku 24 měsíců, v případeh domluvy na pravidelných servisech minimálně jednou ročne prodloužíme záruku o dalších 12 měsíců.

A proč servis klimatizací?!

Při provozu klimatizačního zařízení dochází k zachytávání hrubých prachových částic na filtračních vložkách, které jsou součástí každé vnitřní jednotky. Jemnější prachové částice projdou přes filtry a zachytí se na lamelách výparníku. Na studeném výparníku se sráží vzdušná vlhkost, která s prachem tvoří živnou půdu pro různé bakterie, plísně a nežádoucí pachy!. Jedná se bakterie Legionela, Listerie, Salmonea, Pseudonomas aeruginosa, Escherichia coli, Enterococus aureus, Aspergillus niger, Candia albicans. Pravidelným čištěním jednou za 6 měsíců tomuto zamezíte.

Na čištění výparníků používáme speciální dezinfekční a čistící přípravky. Provedeme kompletní vyčištění vnitřní a venkovní jednotky, kontroly provozních tlaků a vyzkoušení všech funkcí. Servis na zařízení je dobré provádět minimálně jednou ročně, v případě celoročního provozu (např.servrovny) i několikrát ročně. Objednávky servisu zde.

 

I takhle vypadá klimatizace u některých zákazníků, kteří zanedbali pravidelný servis a k tomu ještě v servrovně, kde jsou uložena Vaše firemní data na servrech.